Reklama

W wolnej chwili

„Wojna o tożsamość” w erze globalizacji. Spotkanie autorskie z Patrykiem Jakim w kawiarni „Agere Contra”

Materiał prasowy

Wydawnictwo Biały Kruk i kawiarnia z wartościami „Agere Contra” zapraszają na spotkanie autorskie z Patrykiem Jakim, które odbędzie się 2 lutego 2024 r. (piątek) o godzinie 17:45 w kawiarni „Agere Contra” na ul. Chłodnej 2/18 w Warszawie. Podczas spotkania organizatorzy postawią trudne pytania o przyszłość Polski w UE i będą prowadzić debatę o „genderyzmie” i jego wpływie na edukację i biznes, po konsekwencje polityki społecznej UE dla polskich wartości. Czy obecna polityka UE zagraża polskiej tożsamości? Jakie wyzwania stoją przed Polską?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Patryk Jaki, jeden z autorów książki „Tyrania postępu”, wydanej nakładem wydawnictwa Biały Kruk, w swoim rozdziale (str. 366-395) zaznacza, że Polska w ostatnich latach stanęła w obliczu dynamicznych zmian społeczno-kulturowych, wywołanych wpływem różnorodnych ideologii, takich jak lewicowy multikulturalizm, neomarksizm i postępowy światopogląd. Patryk Jaki krytycznie ocenia te ideologie i ich potencjalny wpływ na odrębność polskiej tożsamości.

Poczucie odrębności w globalnym kontekście

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Autor argumentuje, że utrzymanie poczucia odrębności kulturowej i narodowej jest kluczowe dla zachowania niepodległości. W czasach globalizacji, gdzie różnice często się zacierają, Polska staje przed wyzwaniem utrzymania swojej tożsamości w zglobalizowanym społeczeństwie.

Emancypacja a utrata fundamentów społecznych

Analiza tekstu sugeruje, że proces emancypacji może prowadzić do utraty tradycji, norm społecznych i tożsamości narodowej. Jednak tekst równocześnie podkreśla, że nadmierne trzymanie się tradycji może zahamować rozwój społeczeństwa. Zatem jak znaleźć równowagę między nowoczesnością a zachowaniem korzeni?

Płeć, rodzina i historia

Jaki krytykuje odcięcie od tradycyjnych wartości rodzinnych, podważanie istnienia biologicznej płci i brak wiedzy historycznej. Więc jak te zmiany wpływają na fundamenty społeczeństwa i jakie są możliwe konsekwencje?

Ochrona polskości przed deprawacją dziedzictwa

Autor broni wartości polskości, opowiadając się przeciwko próbom zrównywania jej z innymi narodowościami. Jak możemy zachować szacunek dla różnorodności, jednocześnie chroniąc unikalność polskiej kultury?

W obliczu wspomnianych ideologii Polska stoi przed wyborem: utrzymanie odrębności czy podążanie za globalnymi trendami. Rozdział Patryka Jakiego w książce „Tyrania postępu” skłania do refleksji nad koniecznością zbalansowanego podejścia do zmian społecznych przy jednoczesnym zachowaniu unikalności polskiej tożsamości. Warto zastanowić się, jakie są korzyści płynące z adaptacji nowoczesności, a jednocześnie, jakie aspekty warto zachować, by Polska rozwijała się w zgodzie z własnym dziedzictwem.

Reklama

Zobacz więcej o książce

Patryk Jaki – Dr Nauk o Bezpieczeństwie. Nauczyciel akademicki (Wyższa Szkoła Kryminologii) oraz współpracownik Uniwersytetu Opolskiego. Ukończył Uniwersytet Wrocławski, następnie studia podyplomowe IESE w Barcelonie wraz z Krajową Szkołą Administracji Publicznej oraz szkolenie na Sam Houston State University w USA. W wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał prawie 260 tys. głosów. To najlepszy wynik z nie pierwszego miejsca w historii III RP. Obecnie w Parlamencie Europejskim – członek Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Pełni funkcję Lidera Suwerennej Polski.

Podczas spotkania, jeśli czas na to pozwoli, organizatorzy przewidują pytania od publiczności. Prosimy przygotować je wcześniej, by w momencie przekazania do mikrofonu były one zwięzłe i dotyczyły konkretnych spraw.

Przypominamy o tym, że aby wziąć udział w spotkaniu, obowiązkowa jest rejestracja przez stronę: Zobacz. Rezerwacja jest ważna do 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Możliwość nabycia książek z rabatem i autografem. Wstęp wolny!

Podziel się:

Oceń:

2024-01-31 13:43

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Promocja książki „Budownictwo kościołów w diecezji częstochowskiej w latach 1945-1989”

Ze zbiorów IPN

W niedzielę 12 marca o godz. 19 w parafii pw. św. Wojciecha w Częstochowie przy ul. Brzeźnickiej 59 odbędzie się promocja książki „Budownictwo kościołów w diecezji częstochowskiej w latach 1945-1989” z udziałem autora dr. Andrzeja Sznajdera, dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach – Komisji Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi w Katowicach.

Więcej ...

#PodcastUmajony (odcinek 16.): Śpij, Jasieńku, śpij

2024-05-15 20:50

Materiał prasowy

Czy da się zacumować okręt na środku morza? Czy Bóg mówi przez sny? I czy Boże Ciało przypadające w maju to jedyny związek Eucharystii z Maryją? Zapraszamy na szesnasty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o roli Matki Bożej według św. Jana Bosko.

Więcej ...

Turniej WTA w Rzymie - Świątek awansowała do finału

2024-05-16 18:27
Ida Świątek

PAP/ALESSANDRO DI MEO

Ida Świątek

Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Liderka światowego rankingu tenisistek w półfinale wygrała z rozstawioną z "trójką" Amerykanką Coco Gauff 6:4, 6:3.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Wiara

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Kościół

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Kościół

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły...

Dopóki żyjemy to wiara i Ewangelia mają być głoszone w...

Wiara

Dopóki żyjemy to wiara i Ewangelia mają być głoszone w...

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Wiara

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania