Margita Kotas: Włosi potrafią celebrować życie, bo żyją w pięknym otoczeniu? Piękna architektura, piękne krajobrazy, a wszystko okraszone słońcem – są skazani na dobry nastrój?
Ks. prof. Witold Kawecki: Włosi żyją dość komfortowo, ponieważ potrafią celebrować codzienność. Wyraża się to w piciu kawy w barze kilka razy dziennie, częstych spotkaniach z innymi, rozmowach z sąsiadami, stałym wychodzeniu do restauracji, cotygodniowym niedzielnym obiedzie z rodziną i życiu bez pośpiechu. Zapewne naturalne i artystyczne piękno kraju im w tym pomaga. Nikt jednak nie jest skazany sam z siebie na dobry nastrój. Trzeba go wypracować. Oni potrafią kochać z pasją, nie stronią od pocałunków, przytulania, komplementów adresowanych do bliźnich. Potrafią pracować, ale też odpoczywać i cieszyć się życiem niekiedy w samotności, najczęściej jednak w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi.
Pomóż w rozwoju naszego portalu





