Niemcy: Śledczy zakładają islamistyczny motyw ataku w Monachium
PAP
PAP/EPA/RONALD WITTEK
Na obecnym etapie postępowania śledczy wychodzą z założenia, że mężczyzna, który w czwartek wjechał samochodem w grupę demonstrantów w Monachium, działał z pobudek islamistycznych - poinformowała w piątek prokuratura.
Jak dodała na konferencji prasowej Gabriele Tilmann z Centralnego Urzędu ds. Zwalczania Ekstremizmu i Terroryzmu (ZET) prokuratury generalnej w Monachium, na razie nie ma sygnałów świadczących o przynależności pochodzącego z Afganistanu 24-latka do organizacji terrorystycznej.
Wstępnie ustalając motyw ataku, prokuratura oparła się m.in. na zeznaniach policjantów, według których po wjechaniu w tłum sprawca zawołał "Allahu akbar", oraz na słowach samego mężczyzny, który podczas przesłuchania przyznał, że staranował tłum świadomie - podała Tilmann, cytowana przez dpa.(PAP)
Watykan: kolejna interwencja w sprawie postanowień niemieckiej drogi synodalnej
st (KAI/CNA Deutsch) / Watykan
Wikipedia/autor: Mharris99; domena publiczna
Kardynał Arthur Roche
Osoby świeckie nie mogą regularnie głosić homilii podczas Mszy Świętej czy udzielać sakramentu Chrztu św.- stwierdził prefekt Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynał Arthur Roche w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec, biskupa Georga Bätzinga.
Rozważania na niedzielę: Kolejne rezygnacje z pogrzebów? Wstrząsające dane
2025-04-18 11:26
Ks. Marek Studenski
Mat.prasowy
„Jeśli człowiek przestaje grzebać swoich zmarłych, to co to mówi o jego duszy?” W tym odcinku rozmawiamy o wierze, ale też… o braku wiary – tak głębokim, że nawet pogrzeby stają się zbędne. Opowiadam o wstrząsających faktach z pewnego państwa, gdzie ludzie nie odbierają urn z prochami swoich bliskich, a zakłady pogrzebowe zakopują ich anonimowo, zbiorowo, bez pożegnania. To coś więcej niż społeczny kryzys – to pytanie o to, czy nie zbliżamy się do duchowego punktu zerowego.